Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

image1

E-Ticaret Web Sitesi

image2

Web Sitesi Tasarımı

  

Web Tasarım

Web tasarım, işletmelerin ya da kişilerin bazı amaçlar doğrultusunda kendilerini internet ortamında temsil etmesi için oluşturulan tasarımlardır.

Genel olarak grafik tasarım ve web tasarımın aynı olduğu düşünülmektedir. Fakat aynı değildir. Çünkü web tasarım da HTML, yazılım, grafik tasarım ve kodlar bulunmaktadır. Yani grafik tasarım web tasarımın bir parçasıdır. İnternetin hayatımızın vazgeçilmezlerinden olması ile beraberinde firmaların ya da kişilerin insanlara ulaşmak için interneti kullanma zorunluluğunu getirmiştir.  İnternet ve web siteleri ile firmaların ve kişilerin kendilerini tanıtabilmesi ve insanlara ulaşabilmesi oldukça kolaylaşmıştır. Firmalar ve kişiler kim olduklarını, hangi ürün ya da hizmet ile var olmak istediklerini web sitelerine aktararak 7’den 7’ herkese ulaşabilir. Peki, kaliteli bir web sitenin nasıl olması gereklidir?

  • Öncelikle      web siteleri kullanışlı olmalıdır. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar      aradıklarını rahatlıkla bulabilmelidir. Karmaşık bir alt yapıya sahip web      siteleri kullanıcıları etkilememekte ve kullanıcıların siteden çıkmaları      sebep olmaktadır.
  • Web      siteniz firmanızı yansıtacağı için kurumsal renklerini ve markanızın      çizgilerini barındırmalıdır. Kurumsal kimliğinizden bağımsız bir web sitesi      kullanıcılar için olumsuz bir izlenim yaratacaktır.
  • Web      sitelerinin yüklenme hızı kullanıcıları fazlasıyla etkilemektedir.      Kullanıcılar yavaş yüklenen web sitelerinde geri çıkmaktadır. Buda      firmanızı olumsuz etkiler ve kullanıcının web sitenize ulaşmasını      engeller. Bu nedenle web siteleriniz hızlı bir şekilde yüklenmelidir.
  • Arama      motorlarında yapılan arama sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda yer      almasını istiyorsanız web sitenizin SEO uyumlu olması gerekmektedir. Ürün,      hizmet ya da sektörünüz ile ilgili makaleler ve içerikler hazırlayarak      kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Web      sitenizde bilgi güncellemek istediğiniz zaman karmaşık bir panel ile karşı      karşıya kalmak sizi hüsrana uğratacaktır. Bu nedenle web sitenizin yönetim      panelinin kolay kullanılabilir olması gerekmektedir.

Kaliteli bir web sitenin nasıl olması gerektiğini açıkladık. Mu Creative Agency reklam ajansı ekibi olarak firmanızı ve sektörünüzü analiz ediyor çıkan sonuçlar doğrultusunda size en uygun web tasarımı hizmetini veriyoruz. Web tasarımı konusunda profesyonel ekibimiz ile sizlere kaliteli hizmet vermekteyiz. Sizde firmanız ya da şahsınız için bir web sitesi tasarımı hizmeti almak istiyorsanız web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Sizinle ilgili görüş ve referansları paylaşın

Müşterileriniz sizi sosyal medyada övüyor mu? Potansiyel müşterileri sadık müşterilere dönüştürmek için müşterilerinizin harika deneyimlerini paylaşın.